Nawierzchnie – Garden Pro – showspace ogrodowy

Nawierzchnie

Nie możesz lub nie chcesz założyć żywego trawnika? Polecamy rozważenie wysokiej jakości murawy syntetycznej, która nawet z bliska do złudzenia przypomina żywą trawę.

Jest świetnym rozwiązaniem na balkony, tarasy i małe ogrody, gdzie przechowywanie kosiarki byłoby uciążliwe.

Nie trzeba jej podlewać i nie potrzebuje światła, więc możemy ją stosować w zupełnym cieniu. Na przykład pod koronami drzew.

Trudno ją wydeptać, świetnie nadaje się na plac zabaw. Można ustawić na niej meble i inne sprzęty na stałe. Dobrą praktyką jest wyłożenie intensywnie użytkowanej części żywego trawnika sztuczną darnią – oba wizualnie zlewają się ze sobą w jedno (tylko zimą widać różnicę). Można tak na przykład zabezpieczyć obszar przeznaczony pod sezonowy basen dla dzieci lub zestaw wypoczynkowy.

Można dociągnąć chodnik ze sztucznej trawy do krawędzi basenu kąpielowego lub oczka wodnego – nie trzeba jej kosić, więc cząstki trawy nie zanieczyszczą wody.

Syntetyczna murawa daje efekt chodzenia po miękkiej nawierzchni – czego nie da ani deska tarasowa, ani płytka ceramiczna.Doskonale sprawdza się tam, gdzie chcemy wymienić istniejącą nawierzchnię na inną, a nie jest to możliwe np. ze względu na niskie progi drzwi balkonowych. Syntetyczna darń jest niewysoka, nawet z warstwami drenażowymi (niezbędne po stronie północnej).

Skala produktów jest szeroka – o różnych gęstościach i wysokościach, o włosiu czysto zielonym lub z udziałem kolorów żółtych i brązowych – co wzmacnia efekt naturalności.